שיעור 15: פרקטיף – זמן עבר עם די בגרמנית

> פורומים > גרמנים טיימס ואמנות > שיעור 15: פרקטיף – זמן עבר עם די בגרמנית

ברוכים הבאים לפורומים של ALMANCAX. אתה יכול למצוא את כל המידע שאתה מחפש על גרמניה ועל השפה הגרמנית בפורומים שלנו.
    MuhaяяeM
    מִשׁתַתֵף
    מושלם (הזמן האחרון עם -די)

• I. מידע ראשוני
    • [/ List]

עד כה למדנו את הזמן הנוכחי (Präsens) ואת הזמן עבר עם -די (נקרא גם Präteritum או Imperfekt) בגרמנית.

בשיעור זה נבחן את נושא דאס פרפקט. Perfekt, כמו Präteritum, פירושו זמן עבר עם -די.
      הוא מספר על הפעולות שנעשו בעבר.
      ישנם הבדלים מסוימים בין השניים; Prateritum משמש בדרך כלל בכתב שפה, בשימוש ניבים, בשולחנות, ברומנים או בסיפורים, Perfekt משמש בשפה המדוברת, לא בעבודות כגון רומנים וסיפורים.
      שני זמנים אלו יכולים להתייחס לכל זמן העבר לפי מקומם, למעט זמן עבר עם-מש.
      לדוגמה, הם יכולים להתאים לזמנים כגון "עבדתי", "עבדתי", "עבדתי", אבל הם לא משמשים לזמנים עם -מיש כמו "עבדתי", "עבדתי".

כפי שראינו בשיעורים הקודמים שלנו, בתקופה של Präteritum ו Präsens,

מיוחד + אחר + בחירות אחרות

אבל עבור Perfekt (זמן עבר עם -di), הסדר הזה משתנה. התבנית המשמשת ב- Perfekt היא כדלקמן:

נושא + מילת עזר + פריטים אחרים + מילולית של ESAS

כפי שניתן לראות כאן, הרעיון של הפועל עזר כי לא ראינו את השיעורים הקודמים שלנו עולה.

• II. עזר
    • [/ List]

שני פעלים עזר משמשים לייצור Perfekt, אלה הם; HABEN ו- SEIN הם פילים.
      פעלים אלה אינם הגיוניים כאשר משתמשים בהם כפועל עזר, ולכן לא ניתן לתרגם אותם לטורקית.
      Perfekt בעוד על פי הזמן הנוכחי של מעשים אלה (Präsens) יריות משמשות. (כללים אלה ערבוב הראש, נתן מידע נוסף על האופי, מספיק לדעת)
      עכשיו בואו ניקח את הפעולות האלה על פי הזמן הנוכחי.

מסיבה שברו את הראש SEA
      בן / ich יש לי בן
      sen / du עשיתי ביסט
      o / er / sie / es כובע הוא
      אנחנו / wir יש לי הם
      אתה / habt seidema
      הם / sie יש לי הם
      אתה / Sie יש לי הם

בטבלה שלמעלה ניתנות הזריקות האישיות של פעלים העזר חאבן וסיין המשמשים בפרפקט.
      שייקבע על ידי הביטוי פועל עזר של הנושא, כגון שהאדם הראשון נושא יחיד "Ich" בתור פועל עזר במשפט או "בן" או "habe" ישמש.
      הנושא יהיה האדם השני, כלומר "habt" או "Seid".

Perfekt חייב להיות שהקים משפט על פי הנושא של פעלים עזרו אלה להטות בטבלה לעיל יש פה, כי הפעלים הנושאים-עזר במשפטים עשו עם תאימות perfector הוא מודאגים.
      הפועל הראשי (partizip perfekt) אינו משתנה על פי האנשים, זה אותו דבר עבור כל האנשים (ראה להלן), כך Perfekt יש את התאימות מילולית של העזר נושא פעלים.

מכיוון שנשתמש בפעולת עזר אחרי הנושא בפרקטיף ויש לנו שני פעלי עזר, "הבן" ו"סיין", האם במקרה זה נשתמש ב"הבן" או "סיין"?
      באיזה מהם נבחר? מה אנחנו בוחרים?
      התשובה שלנו לשאלות אלה היא כדלקמן: אנו קובעים באיזה פועל עזר להשתמש בפרפקט על ידי התבוננות בפועל הראשי.
      כמה פעלים משמשים, חלקם משמשים, כמה פעלים משמשים.אנו מחליטים איזה הפועל הוא לשמש על ידי התבוננות הפועל הראשי של הפועל cummen.

באופן כללי, פועל העזר הנפוץ ביותר בפרקטיף הוא "יש לי& Quot; כמה פעלים חריגים במיוחד הם "להיות"משמש.
      אתה יכול לראות באיזה פועל פועל, פועל, הפועל ברשימת הפועל הבאה.
      כפי שאמרנו קודם, דקדוק גרמני יש מבנה הדורש שינון אינטנסיבי, כך haben הפועל שבה, יש צורך לשנן את הפועל כדי לראות מה זמין.
      הנה קיבוץ קטן; הוא משמש הפועל "sein" אשר נותן משמעות לשינוי של המדינה או התנועה (למשל, יורד מלמטה, יוצא, הולך מימין לשמאל, או הולך בכל כיוון על פני השטח שטוח).

כדי לראות את הפעלים סדיר ביותר בשימוש יחד עם המשמעויות שלהם, כדי לגלות עם אילו, לחץ כאן אבל אם אתה לא מכיר את הנושא, אתה קורא הראשון עד הסוף.

• III. תקופה בסיסית (PARTIZİP PERFEKT)
    • [/ List]

Partizkt Perfekt, Perfekt הוא צורה מיוחדת של הפועל כאשר נעשה שימוש במשפטים.
      במקביל, נשתמש במצב Perfez Perfekt של פעלים בעת יצירת זמן Plusquamperfect נוכל לראות בעתיד.
      Partizip Perfekt אינו צירוף של פועל על פי האדם, הוא גרסה של הפועל המתקבלת על ידי הוספת כמה קבצים מצורפים לפועל, וכדי לעשות משפט בפרפקט (עבר עבר עם -די), יש צורך לשנן את מצבי Partizip Perfekt של הפעלים.
      כפי שראינו בשיעורים הקודמים שלנו, הבאנו כמה סיומות לשורש הפועל כדי ליצור משפט בפרזנס, כלומר בזמן הנוכחי או בפרטריטום, אך פרפקט אינו כזה בזמן, פרפקט משתמש בצורת הפרטיזיפ פרפקט של הפועל, הצורה האינפיניטיבית אינה משמשת או שהפועל מושרש. שינוי קבצים מצורפים לפי אנשים אינם מובאים.
      Partizip Perfekt, בסוף הממוקם המשפט והצדדים ידי değişmez.perfekt זמן משפטי פעלים עזרו שינוי כאין וכאפס לעומת בעת הגדרת המפלגה, פועל ראשי (כאן בשם Partizip Perfektlerini) שינוי בהתאם האדם, הנושא של משפט .ie מדינה אחת לכל יחידים להשפיע מהותי בפועל.

למעשה Perfekt Partizip הפועל יצר כמה קבצים הוסיפו, אלא משום הפעלים החריגים במיוחד באגפים הללו ובאילו יתווספו להיות בטוחים, כלומר במקרי Perfekt Partizip נגרמו מעשים ידי היעדר חוק ספציפי חייבים בנפרד יודע.
      אבל פשוט כלל פעלים קבועים ניתן לתת, וזה אפשרי לבנות את צורות Perfeip Perfekt של פעלים רגילים על ידי עושה את הכלל הזה.

Partizip Perfekt של פעלים רגילים מתקבל על בסיס הכלל הבא:

לחץ כאן כדי לראות את תיאור הטקסט המקורי + tilısı + pilin kökü + t tıısı

דוגמאות:

"לבן"שורשי הפועל"Liebe"כדי להשיג את paritip Perfekt המדינה של הפועל, ge בסוף השורש t אנחנו מוסיפים.
      אני מתכוון: g ליב t

geliebter (הערה: כדי למצוא את השורש של הפועל, האינסופי של הפועל הזה מוסר, שבו האינסופי הוא הפועל, כך נשארת המילה).

הורן השורש של הפועל לשמוע רול. על מנת להשיג את פרטיזיפ Perfekt של הפועל הזה, ge אנו מוסיפים, בסוף השורש t אנחנו מוסיפים.
      אני מתכוון: ge hör t

נשמע

לכן, לבן Partizip Perfekt של הפועל geliebter ד. הורן Partizip perfekt של הפועל נשמע רול.
      בדרך זו, אתה יכול גם ליצור מקרים Partizip Perfekt של פעולות קבועות.

כפי שכבר אמרנו, ניתן למצוא הרבה יוצאים מן הכלל בדקדוק הגרמני, יש כאן כמה יוצאים מן הכלל.
      1. כמה מעשים רגילים לא לוקחים גיקים לחזיתות שלהם.
      2. זה מוסיף אות אלקטרוני בין t לשורש הפועל בעת הוספת tuples t כדי tuples אשר שורשים הם d, t, m, n.
      לכן, יש לזכור גם את הפעולות הנכנסות לקבוצה זו.
      באשר לפעלים לא סדירים; למרבה הצער, לא ניתן לתת כלל כזה לפעלים לא סדירים. לכן, יש לשנן כל פועל לא סדיר אחד אחד, לפחות את Partizip Perfekt של הנפוצים ביותר.
      מידע אודות Partizip Perfekt של פעלים לא סדירים יופיע להלן.

בואו נמשיך עם כמה דוגמאות קטנות כדי לסכם את הנושא ובואו נכתוב פרפיקטים שנקבעו בזמן.

משפטים פשוטים שנקבעו בזמן עבר עם מושלם, דהיינו:

ich habe gehört: Duydum

ich: נושא (1, אדם יחיד)
      habe: הפועל עזר (הפועל הצמידה של הפועל habn 1)
      gehört: הפועל הראשי (Partizip Perfekt של הפועל hören)

כאן השתמשנו בפועל העזר "האבן", מכיוון ש"הבן "משמש עם הפועל" hörן ((שינון)).

ג 'ין

sie: נושא (3, רבים)
      haben: הפועל עזר (הפועל הצמידה של הפועל habn 3)
      gehört: הפועל הראשי (Partizip Perfekti של הפועל הפועל)

ארק

er: נושא (3, יחיד)
      line: הפועל עזר (יריות על פי 3 הפרט של הפועל haben)
      gehört: הפועל הראשי (Partizip Perfekti של הפועל הפועל)

ich bin erkrankt: הייתי חולה (הייתי חולה)

ich: נושא (1, אדם יחיד)
      bin: פועל עזר (פועל עם 1.
      erbrankt: הפועל הראשי (Partizip Perfekti של הפועל erkranken)

כאן אנו משתמשים בפועל "sein", משום en en sein משמש עם הפועל "מוקדם r (שינון).

sie ist erkrankt: הייתי חולה (חולה)

sie: נושא (3, אדם יחיד)
      ist: הפועל עזר (sein הפועל xNUMX לפי הפרט)
      erbrankt: הפועל הראשי (Partizip Perfekti של הפועל erkranken)

כפי שניתן לראות בדוגמה הפשוטה שלמעלה, Perfekt Partizip (הפועל העיקרי) אינו משתנה על פי הצדדים, על פי אותם לעזרה kalmaktadır.şahıs לשנות דברים עבור כל הצדדים fiildir.partizip Perfekt (הפועל העיקרי) ממוקם בסוף המשפט.
      פועל עזר מגיע אחרי הנושא, למשל זה מספיק כדי לשנות את המיקום של הפועל עזר כדי להפוך את השאלה.

כובע:.
      מה קרה? : שמעת?

שמע את זה.
      hast du gehört? : אתה שומע?

דוגמאות ניתן לתת.

עכשיו למדנו את המרכיבים העיקריים של נושאים Perfekt כגון; בדירוג משפט, כמה דוגמאות של משפטי פעלים עזרו Partizip perfekt.şi עכשיו yazalım.düzenl שום הבדל מבחינת עריכת המשפט של פעלים חריגים עם פעלים, בהפרש Perfekt oluşturulmasındadır.yukarı רק Partizip נתנו כללי פעלים רגילים, כלל זה אינו חל על פעלים חריגים.

בואו לתת את המשמעויות של פעלים חריגים ביותר בשימוש עכשיו, פרטיזיפ Perfekt ואת הפועל עזר (sein / haben) שישמשו אותם אחד אחד.

german-perfect1.png
      german-perfect2.png
      german-perfect3.png

בעמודה הראשונה (השמאלית ביותר) של הטבלאות לעיל ניתנת הצורה האינפיניטיבית של הפועל, בעמודה השנייה ניתנת הצורה partizip Perfekt של הפועל, זהו החלק שישמש להכנת משפט בזמן Perfekt. יש לשנן את Partizip Perfekt של כל פועל. פועל העזר לשימוש בו פועל מוצג בעמודה.
      בפרפקט משתמשים בעיקר בפעולת העזר "הבן". ניסינו לכלול כמעט את כל הפעלים הבלתי סדירים בשימוש עם "סיין" לעיל. לכן, סביר להניח שיהיה נכון להשתמש בהבן עם פועל שאינו כלול ב. הטבלה למעלה.

• IV. קודי SAMPLE
    • [/ List]

Ich habe gespielt: פלייבק.

Ich ביי in diesem Garten gespielt: שיחקתי בגינה הזאת.

Muharrem או סאיין האן האן ב diesem Garten gespielt: Muharrem ואשתו שיחקו בגן הזה.

Ich habe aufgeräumt: אני אוסף.

Ich mee mein Zimmer aufgeräumt: הרמתי את המזווה.

Ich habe gestern mein Zimmer aufgeräumt: אתמול אספתי את החדר שלי.

Ich habe gestern Abend mein Zimmer aufgeräumt: אספתי את החדר שלי אתמול בלילה.

Hast du dein צימר aufgeräumt? : ללא שם: האם לקחת את odan?

Wir haben בתוך יחידת הילוכים של Fabrik: עבדנו במפעל הזה.

Muharrem קו sein אוטומטי verkauft: המרשל מכר את מכוניתו.

קו Muharrem Sein Auto verkauft? : האם מכר המרשל את מכוניתו?

Ich bin stern zum Arzt gegangen: הלכתי לרופא אתמול.

ביסט דו גסטרן זום ארזט גנגן? : האם הלכת אתמול לרופא?

Ihr Seid gestern ins Kino gegangen? : הלכת לקולנוע אתמול?

Ich bin ב Türkei gefahren: נסעתי לטורקיה.

האסט דו מיין neues חמד gesehen? : ראית את החולצה החדשה שלי?

לפיכך, סיימנו את הנושא של דאס פרפקט, בשיעור הבא נעסוק בנושא פלוסקוומפקט (עבר עבר עם מיש), בסיס הנושא החדש שלנו מבוסס גם על הנושא לעיל, ולכן חיוני ללמוד את נושא פרפקט בכדי ללמוד את נושא הפלוסקוומפקט.

...המתנה והחובה הגדולים ביותר בזמן הזה היא להציל את האמונה ולעבוד בדרך שמחזקת את אמונתם של אחרים. (Bediüzzaman)

לילה 2
    מִשׁתַתֵף

כתוביות בעברית. (אתמול בערב הייתי קורבן קורבה).

Ich habe heute morgen mit meiner פרוינדין gefrühstückt. (הכנתי ארוחת בוקר עם ידידי הבוקר). ;D

כובע פרונדין מיין ב Lotto Geld. (חבר שלי הרוויח לוטודן כסף).

כתוביות בעברית.
    (עזרתי לאמא בשבוע שעבר).

Ich habe Seid מהיר 1 Monat עם הרבה יותר. (התחלתי לעבוד שוב באלמאקה כחודש).

Dogrumu ki acep…  ::) מתבייש ב:)

MuhaяяeM
    מִשׁתַתֵף

2. נראה שיש קצת מוזרות ;)

לילה 2
    מִשׁתַתֵף

אני חושבת שערכתי ;D
    Muharrem bey benim dikkatsizligimle basim dertte simdi oldumu ki utanan:)

MuhaяяeM
    מִשׁתַתֵף

Ben düzelen bişey göremedim, acaba ben mi yanlış görüyorum yoksa ???

לילה 2
    מִשׁתַתֵף

Ben düzelen bişey göremedim, acaba ben mi yanlış görüyorum yoksa ???

utanan:) ??? ::)

MuhaяяeM
    מִשׁתַתֵף

Tamam, tercüme de değişmiş, şimdi olmuş işte okey:)

לילה 2
    מִשׁתַתֵף

Tamam, tercüme de değişmiş, şimdi olmuş işte okey:)

halayy:) dance:) alkis:) yuppi:) halayy:)

yanliz008
    מִשׁתַתֵף

תודה על המשפטים

wappo
    מִשׁתַתֵף

yaaa vallaa Allah razı olsun sizden yaa… aha böle sıkışınca hemen gelip bakıyozya buralara… çok sağolun… ;)

dielosch
    מִשׁתַתֵף

איך נעשה אותם שלילית?

OZGE94
    מִשׁתַתֵף

Nolur birisi “teilnehmen” fiilinin perfekt halini söliebilir mi????

82
    מִשׁתַתֵף

שלום, בדיוק גיליתי את האתר הזה, אבל הוא מוסבר היטב, תודה רבה. אני נמצא בגרמניה כבר חודשיים ואני מנסה ללמוד גרמנית. קשה לי מאוד. אני לא יודע מה לעשות. אני עדיין לא יכול לעשות משפטים ולדבר כמו שצריך, אנא עזור לי. תודה

אשלי
    מִשׁתַתֵף

Nolur birisi “teilnehmen” fiilinin perfekt halini söliebilir mi????

השתתף

ססדה
    מִשׁתַתֵף

לרקוד :)

yildizxnumx
    מִשׁתַתֵף

שלום, אני צריך משפטים דחופים דחופים. תודה

מציג 15 תשובות - 1 עד 15 (סה"כ 23)
  • כדי להשיב לנושא זה עליך להיות מחובר.